Çilingir Çağırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Merhabalar,

Bugün sizlere kendi sektörümüzde olan bir problemden bahsedeceğim. Çilingir sektörü tüm nalbur, tamirci, teknik servis işi yapmış kişiler tarafından her an girilebilecek karlı sektörler arasında görülür. Fakat her iş gibi bu işte görüldüğü gibi basit ve karlı değildir. Peki neden karlı ve basit görülür ?

İlk bakışta müşteri sizi arıyor gidiyorsunuz, kapısını açamazsanız bile kilidini zorlayıp, kırdıktan sonra yenisini takarsınız ve yüksek ücretler alıp geri dönersiniz gibi basit gözüküyor fakat bu sadece dışarıdan bakan ve işi bilmeyen bir kişi tarafından yaklaşılacak bir tutumdur.

Artık herkes internet kullanıyor, herkes araştırma yapıyor insanları aldatmak, kandırmak(demek istemiyorum) o kadar kolay  değil. Çünkü araştıran, sorgulayan, farklı yerlerden bilgi alan, farklı yerlerden fiyat alan müşterilere gidiyoruz artık eskisi gibi cep telefonuna kaydettiği bir numarayı senelerce aramıyor kimse. Google üzerinden maltepe çilingir aramasını yaptıktan sonra ekrana çıkan sonuçlardan onlarca çilingiri 2 dakika içerisinde arayabilir ve ihtiyacını 7/24 anında görebilir.

Bu yüzden artık hepimiz çok basit vazgeçilebilir esnaflarız ve bu tüm sektörler için böyle. Bu yüzden Google araması yaptıkan sonra çağıracağımız çilingire biraz dikkat etmeliyiz. Çünkü çilingirler hakkında kafalarda bilinen yanlış anlaşılmalar kısmen bazı art niyetli kişiler yüzünden doğrudur.

Bu yüzden çağıracağımız çilingirin öncelikle sabit bir dükkanı var mı ?

Eğer cevap Evet ise bunu o çilingirin internet sitesinden kontrol edebiliz. İnternet sitesindeki İletişim sayfasında adresi mevcut mudur ? Eğer iletişim sayfasında internet sitesinin sahibinin adresi mevcut ise demek ki sabit bir yeri var ve güvenilirliği yüksek. Çünkü sabit yeri olan kişiler fazla risk alıp yanlış yapamazlar, çünkü adresi elinizde..

Sabit Numarası var mı ?

En önemli konulardan biri de sabit numaradır. Eğer bir işletmenin, size hizmet verecek birinin sabit numarası var ise bu o kişinin sabit bir yeri olduğunu gösterir, adını, iletişim bilgilerini ve hakkında tüm bilgiye bu numaradan ulaşabilirsiniz.

Fakat bu numaraları hizmeti almadan önce kontrol edin çünkü yanlış veya başkasının numarasını yazmış olabilirler. Ev numaralarını yazmış olabilirler.

Çilingir çağırmadan önce onu konuşturup işlemi nasıl yapacağını anlattırın!

Çilingir meslektaşlarımızı aradıktan sonra onlara probleminiz hakkında bilgi verip konuşturun, bu sizin bilinçli bir müşteri olduğunuzu belli eder ve aşırı fiyat çekmelerine engel olur.

Geleceği noktayı ve size olan uzaklığını sorun!

Çilingirler genelde bölgesel çalışır, yani Kartal, Pendik ve Maltepe bölgesine 1 çilingir bakarken, Bostancı, kadıköy, üsküdar bölgesine 1 çilingir bakar çünkü bölgesini genişlettikçe zarara doğru gider çünkü yakıt fiyatları ortadadır ve hızlı bir servis veremez İstanbuldaki trafik malum.

Bu yüzden size yakın olan bir çilingiri çağırdığınızdan emin olun. Yeriniz neresi ? şu anda nereden geleceksiniz ? gibi sorular ile size yakın olup olmadığını anlayın.

kısaca sektörümüzde bu tarz kişilere ve konulara dikkat ederseniz menfaatinize olacaktır.

Teşekkürler.

Hilal Anahtar, Yunus Akdemir, Çilingir ve Anahtarcı
0532 575 10 83
0216 671 04 11
Adres: Atatürk Cad. Çitlenbik Sk. No:1/C (Halk Gıda Karşısı)
Soğanlık – KARTAL
Kartal-Pendik-Maltepe

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Çilingir Çağırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Çilingir Çağırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?” üzerine 1 düşünce

Bir cevap yazın